Ortodonti Tedavi Öncesi - Sonrası

Ortodonti tedavisi öncesinde ortodontist tarafından dişlerde bulunan çapraşıklıklar-düzensizlikler tespit edilerek, tedavi sürecine dair belirlenen yöntemlerden uygulama aşamalarına geçilir.

Ortodonti tedavisi öncesinde hasta ağzının ve dişlerinin genel yapısından son derece rahatsızlık çekerek estetik açıdan mutsuzluklar yaşar. Diş yapısında doğuştan gelen diş ve kapanış bozuklukları olabilir. Kaza ya da sonradan oluşan bozukluklar da dişlerin genel yapısı için olası durumdur. Yaşadığınız olumsuzluklardan ortodontistinizin belirlediği tedavi süreçleriyle atlatmanız mümkündür. Unutmayın; ortodonti tedavisine başlamadan önce ağızdaki çürüklerin, kanal tedavilerinin ve tüm bakımının yaptırılmış olması gerekir.

Ortodonti tedavisi süresince ortodontist ve hasta uyumu son derece önemlidir. Ortodonti tedavisi titizlik beraberinde disiplin gerektiren süreçtir. Ortodontistiniz tarafından uygun görülen ortodonti tedavisinin gereklilikleri uygulandıktan sonra başarılı sonuçlar elde edilir.

Ortodonti tedavisi sonrasında braketler çıkartılır. Ortodonti tedavisinin son aşaması olarak "pekiştirme apareyleri" devreye girer. Pekiştirme apareyleri, kemik, diş eti ve dişlerin adaptasyonu açısından önemlidir. Ortodonti tedavisi sonrası da ayrı özen gerektirir. Pekiştirme apareyleri kullanılmazsa dişler eski haline geri dönebilir. Disiplin ve sabırla son aşamaya geldiyseniz bir ömür boyu sağlıklı gülüşleri garantilediniz demektir.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle