Invisalign - Telsiz Ortodonti

 Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti tedavisi nedir?

Ortodonti tedavisi dahilinde gerçekleştirilen Invisalign tedavisi, ortodontide gelinen son teknolojilerdendir. Kişiye özel tasarlanan şeffaf plaklar (aligner) sayesinde dişlerinizi düzeltmek amacıyla uygulanan telsiz ortodonti tedavisidir. Bireylerin Invisalign’i tercih etme sebebi, dişlerde bulunan çapraşıklığın düzenlenmesi sürecinde, ortodonti tedavinizin görünmemesi avantajıdır. Son dönemlerin tercih edilen ortodonti tedavi seçeneklerindedir.

Diş teli olmadan dişler nasıl hareket ediyor?

Dişlerin hareket edilmesi istenen yöne göre seri şeklinde invisalign plaklarının üretimine başlanır. Üretilen plaklar 0.05 mm’lik hareket kapasitesi yaratmaktadır. Plaklar 15 gün boyunca takılmaktadır.

Diş hareketine göre nasıl şeffaf plaklar üretiliyor?

CAD-CAM sistemi, işlemin uygulanma aşamasında destek teknoloji olarak göze çarpıyor. Doktorunuz ağzınızdan ölçü alarak, mevcut ölçüleri CAD-CAM sistemi denilen 3 boyutlu tarama yöntemi aracılığıyla bilgisayar ortamına aktaracaktır. Dişlerin sanal ortama aktarılmasından sonra bilgisayar simülasyonu aracılığıyla hareket ettirilmesi sağlanır. 0.05 mm lik harekete göre şeffaf plak üretimi gerçekleştirilir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisi öncesinde tedavi sonunu görebilir miyiz?

Ortonorm Ortodonti - InvisalignInvisalign Ortodonti tedavisi öncesinde ortodonti tedavinizin sonunu görebilmeniz mümkündür. Ortodonti tedavi planınızın sanal ortamda oluşturulması ardından tedavi sonunu üç boyutlu olarak rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Herkes invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisi yaptırabilir mi?

Invisalign Ortodonti tedavisi; erişkinlerde, gençlerde, çocuklarda uygulanabilen ortodonti tedavi yöntemidir. Invisalign tedavisine uygunluğunuz doktorunuzun muayenesi sonucunda netlik kazanır. Hafif diş çapraşıklıkları invisalign tedavisiyle yok edilebilir. Diş çekimi gerektiren ortodonti tedavisi sonucunda invisalign tedavisi gerçekleştirilememektedir.Teknoloji geliştikçe çekimli tedavilerde invisalign tedavisinin mümkün olacağı ön görülüyor.

Çocuğunuz kaç yaşına geldiğinde invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisi görebilir?

Süt dişlerini düşürmüş olan çocuğunuza Invisalign tedavisi gerçekleştirilebilir. 13-14 yaş, ortodonti tedavisi dahilinde ideal dönemdir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisinin avantajı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Invisalign tedavisi sayesinde günlük yaşamınız oldukça kolaylaşır. Invisalign ağzınızda neredeyse görünmez. Ortodonti tedavisi süresince dilediğiniz özgürlükte gülebilirsiniz.

Plaklarınızı yemek yerken, bir şeyler içerken, diş fırçalarken kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Tedavi dahilinde metal kullanılmamaktadır. Yumuşak plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız etmez. Invisalign tedavisi, gençlere, yetişkinlere rahatlıkla uygulanabilen yöntemlerdendir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti tedavisinde ağrı yaşanır mı?

Dişlerin, ortodontistinizin belirlediği yöne doğru hareket edebilmesi nedeniyle belirli miktarda kuvvet uygulanması gerekmektedir. Şeffaf plakları ilk taktığınızda baskı hissetmeniz olasıdır. Kısa süreli durumdur.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisinde kontroller ne kadar sıklıkta olacaktır?

Kontrolleriniz, ortodontistinizin de belirlediği dönemlere eş olarak tahmini ayda bir gerçekleşecektir. Ortodontistinize geldiğiniz kontrollerde size 2 adet yeni şeffaf plak teslim edilecektir. Tedavi aşamasında şeffaf plaklar 15 günlük aralıklarla değiştirilir.

Invisialign (Telsiz Ortodonti) Şeffaf plaklar ne kadar süre ile takılmalıdır?

Size verilen şeffaf plakların günde ortalama 20 saat takmanız önerilmektedir. Yemek yerken çıkartabilirsiniz.

Bir şeyler içerken şeffaf plaklar çıkartılmalı mıdır?

Normal ısıda olan içecekleri tüketebilirsiniz. Çay, kahve tarzında sıcak içecekler tüketirken plakları çıkartmanız gereklidir. Invisalign plakları thermoplastik olduğundan sıcakta deformasyona uğraması olasıdır.

İnsanlar invisalign (Telsiz Ortodonti) plaklarını kolaylıkla fark eder mi?

Ağzınızda yer alan invisalign plaklarını, bireylerin fark etmesi mümkün değildir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) tedavisi konuşmayı etkiler mi?

Kısa süreli alışma dönemini geçirdikten sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını belirtmekte yarar vardır.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) şeffaf plaklarının bakımı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sabah, akşam invisalign plaklarınızı ılık suyun altında diş fırçası desteğiyle temizlemeniz önemli ayrıntıdır.

Sigara içmek invisalign (Telsiz Ortodonti) şeffaf plakların sararmasına neden olur mu?

Sigara tüketiminiz fazlaysa belli zaman sonrasında sigara içmeyen bir kişiye oranla şeffaf plaklarınız üzerinde sararma meydana gelecektir. Plaklarda 15 günde bir değişim olacağından bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Normal diş teli mi, invisalign (telsiz ortodonti tedavisi) ile mi tedavi daha kısa sürer?

Ortodonti tedavi süresi hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Invisalign ortodonti tedavisinde bilgisayar teknolojisi desteği olduğundan hareket istenmeyen bölgeye baskı uygulanmamaktadır. Hafif çapraşıklıklarda kullanıldığından invisalign tedavi süresi, normal ortodonti tedavi süresine oranla kısadır. Hastalarımız üzerinde farkettiğimiz önemli ayrıntıdan bahsetmek gerekirse, Invisalign ortodonti tedavisi yani telsiz ortodonti tedavisi görenlerin, tedavinin ne zaman biteceği şeklinde kaygı yaşamamaktadırlar.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) ortodonti tedavi ücretleri pahalı mıdır?

Dışarıdan farkedilmemesi dolayısıyla normal diş teli tedavisine oranla pahalı yöntemdir. Tedavi ücretleri bölümünden invisalign fiyatlarına detaylı şekilde bakabilirsiniz.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti tedavisine hemen başlanabiliyor mu?

Invisalign Ortodonti tedavisine karar verildiğinde ölçüleriniz yurt dışına gönderilerek, ortodonti tedavi planlaması online sistemle oluşturuluyor. Invisalign şeffaf plakların üretilip gümrükten geçme süreci ise toplamda 1-1,5 ay civarında sürebilmektedir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti tedavisinden önce hazırlık yapılması gerekiyor mu?

Invisalign Ortodonti tedavisine başlamadan önce ağız içindeki tüm bakımların yapılmış olması önemli bir ayrıntıdır. Bütün çürüklerin ve diş taşlarının da ayrıca temizlenmiş olması gerekmektedir. Ölçünün alınması sonrasında ağızda herhangi bir işlem uygulanmaz. Köprü, implant gibi işlemler invisalign tedavisi bittikten sonra gerçekleştirilir.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) aligner’larında plastik malzeme imalatında kullanılan Bisphenol-A var mı?

Invisalign aligner’ları, bebek biberonlarında ve pet şişelerin içeriğinde de kullanılmaktadır. Birçok sağlık sorununa yol açtığından dolayı Kanada, USA ve Avrupa Birliği tarafından kullanımı yasaklanan Bisphenol-A / fitalat (phthalates) maddelerini kesinlikle içermeyen yapıdadır. Invisalign tedavisini yaşamınızda sürekli olarak, hamilelik, süt verme dönemi dahil güvenle yaptırabilirsiniz.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti tedavisi bittikten sonra herhangi işlem yapılıyor mu?

Invisalign Ortodonti tedavisi bittikten sonra dişlerinizin iç tarafına çok ince "retainer" adı verilen sabitleyici teller takılır. İnce takılan teller kesinlikle dışarıdan gözükmemektedir. Retainer teller, dişlerinizde herhangi bir oynama gerçekleşmemesi, geri dönme olmaması sebebiyle takılır.

Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi


INVISALIGN – BRAKET KARŞILAŞTIRMA TABLOSU INVISALIGN BRAKET
Çapraşıklık, boşluk, çapraz kapanış, derin kapanış ve açık kapanış dahil olmak üzere çok çeşitli vakalara etkili şekilde müdahale eder.
Dişleri düzeltir.
İstediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.
İstediğiniz zaman apareylerinizi çıkarabilirsiniz.
Neredeyse görünmez olan apareylerinizin dişlerinizi düzeltmesinin keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.
Dişeti sağlığı için normal olarak dişlerinizi fırçalamanıza ve diş ipi kullanmanıza olanak sağlar.
Yanaklarınızı tahriş etmesi muhtemel olan braket yerine pürüzsüz, rahat plastik materyalden oluşur.
Yalnızca dört ila altı haftada bir klinik ziyaretleri ile sizi meşgul programdan kurtarır.
Invisalign Teen®: Plaklar kaybedilir ya da kırılırsa 6 taneye kadar ücretsiz yedek sağlanır. *
* Invisalign Teen only.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle