Çocuk Ortodonti Tedavisi

Ortonorm Çocuk Ortodontisi

Çocuklarda ortodonti, günümüzde her aileyi önemli ölçüde ilgilendiren bir alandır. Çocuklarda ortodonti Tedavisi, günümüzde her aileyi önemli ölçüde ilgilendiren bir alandır. Çocukların ağız ve diş yapısının genel anlamda takibinin sağlanması, gelecekte oluşacak olan her türlü diş sağlığı problemlerinin önüne geçilmesine olanak sağlar. Erken Yaşta başlayan ve aileler tarafından fark edilen ortodontik bozukluklar çocuklar içim ilerleyen hayatlarında önemli katkı sağlamaktadır.

Çocuk ortodonti tedavisi bu noktada önem kazanır. Süt dişlerinin geçici olması birçok aile tarafından ihmalkarlığa sebep olabilmektedir. Süt dişleri, değişim sürelerini tamamlamaları anına kadar ağızda kalmalıdır. Bu detay, çene kemiğinin gelişmesi açısından ve kapanış problemleri yaşanmaması açısından önemli bir sebeptir. Çocukların ilk süt dişleri çıkmaya başladığı anda anne tarafından dişler fırçalanmaya başlanarak çürümeler engellenmelidir. Aileler çocuklarının diş gelişimlerini, ağız yapılarını doğru gözlemlemelidirler.
Çocuk ortodonti muayenesi 6-7 yaşlarında yapılabilir. Bu yaş aralığında daimi dişlerin çıkması gerçekleşir. 6-7 yaş aralığında, her türlü kapanış problemleri ve çene yapısında bulunan iskeletsel bozuklukların teşhisi kolaylaşır. 7-8 yaşlarında çocuk ortodonti tedavisi de daha hızlı sonuçlar vermektedir.
Çocuk ortodonti tedavisinde temel prensip, ortodonti sorununa neden olan etkeni ortadan kaldırarak en etkin ortodonti tedavi seçeneğini belirlemektir. Çocuk ortodonti tedavisi, çocukların ağız ve diş sağlığı için son derece önem arz eder. Ortodontiste muayene olduktan sonra bazı durumlarda hiç diş teli ya da damaklık apareyi takmadan da ortodonti bozuklukları giderilebilmektedir. Çocuklarınız için en uygun önlemleri alarak diş sağlığı problemlerinin önüne geçilmelidir. 

Çocuklarda diş telleri artık sorun değil.  
2000’li yıllardan itibaren çocuk ortodonti tedavisinde, farklı renkli diş teli alternatifleri bulunmakta. Çocuklarımızın isteklerine göre renkli diş tellerinin olması, biz ortodontistlerin, ortodonti tedavi merkezlerinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Ortodonti tedavisi gören çocukların sayısının günümüzde hızla artması,  çocuklar için artık diş teli takan farklı arkadaşlarını sıkça gördükleri için ortodonti tedavisini artık garipsemiyorlar. Günümüzde ailelerin çocuklarının ağız sağlığı ve ortodonti tedavilerine önem vermeleri oldukça memnuniyet verici bir durum. Bilinçli aileler çocuklarının diş sağlığı ve çocuk ortodonti tedavileri noktasında oldukça ilgililer. 


Çocuklarda Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle