Diş Eti Estetiği

Ortonorm Diş Eti Estetiği
Diş Eti Estetiği Nedir?

Dişi bütünüyle sarmalayan diş eti dokusunun görünüşü en az dişlerin görünümü kadar estetik açıdan mühim bir ayrıntıdır. Güzel dişlerinizin olması, protezlerinizin mükemmel olması yeterli olmayacaktır. Hoş görünmeyen diş eti, bizlere estetik açıdan sürekli problem yaratacaktır. Dudaklarla beraberce dişlerin çerçeve yapısını oluşturan bu düzeni mümkün olduğunca estetik hale getirmek son derece önemlidir. Diş eti iltihaplarına bağlı olarak gelişen şişme, morarma, parlaklık ve kanamalı diş etleri günümüzde en sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Diş hekiminiz tarafından en uygun biçimde uygulanacak tedavi yöntemiyle ağız hijyeninize dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Lazer sistemindeki gelişmelerle günümüzde tedavi süreçleri hız kazanmıştır. Bu sayede de rahatsızlığın tekrarlama olasılığı azalmıştır.

Gumy smile, gülümseme esnasında diş etinin fazla göründüğü durumdur. Gülümseme dizaynı yapılarak diş etindeki fazlalık belirlenerek lazer ile rahatlıkla acısız ve neredeyse hiç kanama olmadan diş eti dilediğimiz boyutlara getirilmektedir. İşlem sonrasında hastanın sosyal yaşamı hiç etkilemez.

Lazerin aktif olarak kullanılıyor olması, cerrahi sırasında kanamayı azaltırken iyileşme sürecine de hız katar.

Diş etinde iltihaplar yaşanabilir ya da yaşlanma sebepli diş etinde çekilmeler görülebilir. Beraberinde yaşanan en büyük problem, dişlerin aralarında oluşan siyah boşluklardır. Diş eti çekilmesinde dişlerin uzamış gibi görünmesi estetiği olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durumlarda hastaya diş eti eklemesi yapılırak bu alanların kapanması sağlanmalıdır.

Çoğunlukla esmer kişilerde melanin pigmentasyonu diş etinin pembe rengini koyulaştırmasını sağlar. Unutmayın, 15 dakikalık bir lazer tedavisini takiben bu renklenmeler rahatlıkla giderilebilmektedir.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle