Şeffaf Plak Tedavisi Kaç TL?

Ortodonti sorunları çenede mevcut olan kemik ve dişlerin düzensizliklerinden kaynaklı görülen rahatsızlıklardır. Bu sebeple öncelikle rahatsızlığın ortodonti uzmanı tarafından tespit edilmesi gerekir. Doğru bir tespit ve tedavi sürecinin başlaması hekim kontrolünde yapılır. Birçok tedavi arasında en yaygın olanlardan biri de şeffaf plak tedavisidir.

Şeffaf plak tedavisi kaç TL ve kalitesi nelerdir gibi sorulara en iyi yanıt ise, birçok çeşidi olduğu gibi fiyatları da çeşide göre değişim gösterir. Birçok kişinin yaşamış olduğu sorun istenildiğinde tedavi ile çözüme kavuşturulabilir. Şeffaf plakların bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise; estetik olarak hastalara sağladığı konfordur.

Şeffaf Plak Ne Zaman Takılmalı?

Şeffaf plak tedavisi diş problemlerinde kurtarıcı rolündedir. Bu sebeple de her zaman ortodonti uzmanları tarafından tercih edilen önemli bir çözüm yöntemi sunar. Hastaya şeffaf plak tedavisi uygulama aşaması ise her zaman önemlidir. Şeffaf plak öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken detaylar da mevcuttur.

Şeffaf plak, hastada mevcut olan çapraşıklık, sıkışıklık, aralık, seyreklik, eğiklik gibi dental problemlerin çözümü için kullanılan bir materyaldir. Ortodontik tedavi yöntemleri arasında gelir. Şeffaf plak uygulanması için öncelikle hastanın belirli bir rahatsızlığı ve ağız içi problemi mevcut ise belirlenen dental problem çözülmelidir. Daha sonra şeffaf plak takımı sağlanabilir.

Öncelikle hastaların merak ettiği konulardan birisi de şeffaf plak tedavisi kaç TL ve tedavi sürecinde yapılması gerekenler nelerdir? Hastaların merak ettiği bu soruların cevabı ise, fiyatların tedavilerde değişim gösterdiği ve plak kalitesi ile de bu durum fark gösteren bir tedavi olabileceği yönündedir.

Şeffaf Plak Tedavisinde Önemli Detaylar

Şeffaf plak uygulama sırasında çarpık dişlerin düzelmesi amacı ile kullanılan bir materyaldir. Dental sorunlarda birçok hastanın dişi için kullanılan önemli bir ürün olmasının yanında, uygulaması da oldukça önemlidir. Uzman ellerde uygulanan tedaviler sizi doğru sonuca götürecektir. Şeffaf plak takılma sebeplerinden biri, hastanın kolaylıkla takıp çıkarabilmesi ve gerekli olduğu hallerde sosyal hayatında tedavi gördüğünün fark bile edilememesidir. Diğer diş telleri ve benzeri ürünler hastanın yaşam kalitesini düşürürken şeffaf diş plakları her zaman yaşam kalitesini yükseltmektedir. Bu sebeple de öncelikle kullanım öncesi bilinmesi gereken detaylara dikkat etmek gerekir.

  • Şeffaf plakların 10 ila 14 günde bir değiştirilmesi gerekir
  • Şeffaf plaklarınızı ılık suyun altında diş fırçası ile temizleme imkanına sahipsiniz
  • 18-22 saat kullanım gerekebilir

Yukarıda belirtilen detaylara uyulduğu takdirde hastanın yaşam kalitesi yükselecektir. Bu şekilde görünümde estetik açıdan bir düzelme izlenir. Hastaların şeffaf plak takmadan önce merak ettiği konulardan biri de hastaların şeffaf plak tedavisi kaç TL gibi sorulardır. Şeffaf plakların üretimi alanında çalışan bir çok marka mevcuttur. Şeffaf Plak  ile çalıştığımız kliniğimizde 14 plaklık tedaviler 20000TL’den, 20 plaklık tedaviler 25000TL’den, sınırsız plaklar ile yapılan ortodontik tedaviler 30000TL’den başlayan fiyatlarladır.

Şeffaf Plak Tedavisi Neden Tercih Edilir?

Telsiz ortodontik diş plakları, özellikle erişkin hastalar için kurtarıcı işlevindedir. Birçok hastanın tercih ettiği ürün, aynı zamanda diş telleri kadar ağrı ve acı yaşatmadan kullanıcının istediği zaman kolaylıkla çıkarmasına imkan tanır. Temizliği braketlere oranla daha rahattır. Görünüm olarak da estetik beklentileri karşılayan bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Hem görünümde estetik açıdan beklentiyi karşılayan bir kalite mevcut olup hem de kolaylıkla kullanım imkanı bulunur. Günümüz ortodontisinde, şeffaf plaklar ile yapılan tedaviler son teknolojidir.  

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle