Diş Teli Tedavi Süresi Nasıl Kısalır?

Ortodonti Tedavi Süresi Nasıl Kısalır?

Ortodonti tedavisi, zaman ve sabır gerektiren bir süreçtir. Günümüzde birçok kişi uzun süren diş teli tedavileri nedeniyle ortodonti tedavisine karar verirken zorlanmaktadır. Dişlerin ağızda ne kadar süreli takılı kalacağı konusu herkes tarafından merak edilir.

Ortonorm Ortodonti - Diş Teli TedavisiDiş teli tedavisine karar veren bireyler, bazı önemli noktaları dikkate almalıdır. Ortodonti tedavi süresi, hasta ve hekimin uyumlu şekilde ilerlemesine bağlıdır. Tedavi sürecini etkileyen en önemli konular ortodontik bozukluğun şiddeti, hastanın yaşı, tedavinin gidişatı ve kontrol randevularıdır. Ortodontist önerisini dikkate alındığında ortodonti tedavi süreci beklenenden daha hızlı dönemde de tamamlanabilmektedir.

Diş Teli Tedavisi Kaç Ay Sürer?

Diş teli tedavisi, hastanın ağız ve diş sağlığına göre 8 – 30 ay arasındaki zaman dilimini kapsar. Diş teli tedavi süreci, hastanın ortodontik problemlerinin yanı sıra diş ve çene yapısına, ağız sağlığına, dişlerinin nasıl konumlandığına göre değişiklik göstermektedir.

Diş teli tedavisi nasıl kısaltılır?

  • Tedavi boyunca braket ve tellere zarar verecek sert yiyecekleri tüketmekten kaçınmak gerekir.
  • Dişlere yapışacak sakız, lokum ve çikolata gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Kola ve gazoz benzeri asitli içecekler de tüketilmemelidir.
  • Diş tellerinin kopma ve braketlerin kırılma ihtimaline karşı fındık, fıstık gibi kuruyemişleri tüketirken dikkatli olunmalıdır.

Ortodonti tedavi süresi hakkında merak ettikleriniz veya diş teli tedavisini hızlandırmanın yolları için Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Ortodonti Nedir?Invisalign (Telsiz Ortodonti) Ortodonti Tedavisi Nedir?Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle