Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu 2017?

Diş üzerinde gerçekleştirilen ortodonti tedavileri, her türlü çapraşık veya bozuk dişlerin düzeltilmesinin yanı sıra estetik bir görünüm elde edilmesini de sağlar. Ortodonti alanında 2017 yılında en çok merak edilen konuların başında şüphesiz ki, devletin diş teli tedavisini karşılıyor mu sorusu olacak.

Ortodonti Tedavisini SGK Karşılıyor Mu? - Ortonorm Ortodonti TedaviSağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan ağız ve diş sağlığı merkezleri ya da üniversite hastaneleri, karşılayamadıkları ortodonti tedavileri için hastaları özel sağlık kuruluşlarına sevk etmektedirler. 2017 yılında da bu durum aynı şekilde geçerliliğini koruyacaktır.

Ağız ve diş sağlığı merkezlerinden ya da üniversite hastanelerinden sevk alan hastalar, tedavilerini özel sağlık kuruluşlarından diledikleri gibi alabiliyorlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken önemli bir konu bulunuyor. İlgili sağlık kuruluşundan alınan sevk kağıdı, en geç 6 ay içerisinde tedavi için tercih edilen ortodonti uzmanına götürülerek protokol numarası alındığı takdirde tedaviye başlanabiliyor.

Devlet, 18 yaşın altında olan hastaların ortodonti diş teli tedavilerini karşılamakta, 18 yaş ve üzerindekileri hastaların diş teli tedavilerini karşılamamaktadır.

Ortodontist tarafından gerçekleştirilen ortodonti tedavileri için hastalar ödemiş oldukları ücretin belirli bir kısmını daha sonra devletten yani SGK’dan 2017 yılında da alabileceklerdir. Tedavi sonunda hastayı sevk eden kuruma tekrar gidilip, tedavinin gerçekleştiğini gösterir belge ve fatura ile mutlaka onaylatılmalıdır.

SGK yani devlet, sevk edilecek doktorun "ortodonti uzmanı" olmaması halinde hastaya hiçbir şekilde geri ödeme yapmamaktadır. Bu süreçte hekimin ortodontist olmasına ve fatura edilen ofise kayıtlı olması ayrıntısına ayrıca dikkat edilmelidir.

Sevk süreci ve detaylı bilgi için 0 216 411 51 75 no’lu telefondan Ortonorom Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikinliğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign - Telsiz Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Renkli Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Beyazlatma Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Temizleme Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Invisalign Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...İmplant Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Gece Plağı Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Ortodonti Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?Zirkonyum Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim