Diş Teli Çıktıktan Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?

Diş Teli Tedavisi Sonrası - Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi Diş teli çıktıktan sonra dişlerin eski haline dönüp dönmeyeceği, ortodonti tedavisi gören hastaların en çok merak ettiği konuların başında gelir. Dişlerimiz yaşamımız boyunca biz fark edemesek de hareket halindedir.

Diş teli
çıktıktan sonra tedavi başarılı sonuçlanmış olsa da dişler zamanla bozulabilir. Diş teli çıktıktan sonra dişlerin eski haline dönmesi olası bir durumdur. Ortodonti tedavi sonuçlarının kalıcı olması için çeşitli önlemler alınmalı ve ortodontistinizin belirlediği kurallara uyulmalıdır.

Diş teli tedavisi sonrasında düzelen dişler, pekiştirme tedavisi yapılmadığı takdirde eski haline dönebilir. Dişlerin eski haline dönmemesi için pekiştirme tedavisi uygulanması gereklidir. Braket çıktıktan sonra veya diş teli çıktıktan sonraki ilk aşamalarda dişler harekete meyillidir. Pekiştirme apareyleri, ortodonti tedavi sonrasında önemli bir tedavi sürecini oluşturur.

Diş Teli Tedavisinden Sonra Dişler Eski Haline Neden Döner?

  • Hastanın diş teli tedavi bitiminde pekiştirme apareyini gerektiği şekilde kullanmaması,
  • Ortodonti tedavisi bitimi sonrasında çıkan 20 yaş dişlerinin ön dişlerde baskı yapmasından dolayı,
  • Diş telleri çıktıktan sonra diş sıkma veya gıcırdatma alışkanlıklarının devam ediyor olmasından dolayı dişler eski haline dönebilir.


Ortodonti tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz...

Ortodonti Acil Durumlarda Neler Yapmalıyız?Ortodonti Tedavisi Sırasında Yaşanabilecek Sorunlar Nelerdir?Braket Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Ortodonti Kontrolleri Ne Sıklıkla Yapılmalı?Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle