Telsiz Ortodonti

Telsiz Ortodonti Tedavisi - Ortonorm Ortodonti MerkeziTelsiz ortodonti tedavisi sayesinde ortodonti tedavisi gördüğünüz anlaşılmaz. Ortodonti tedavileri arasında en gelişmiş teknik olan telsiz ortodonti tekniği, günümüzde hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer adıyla Invisalign tedavisi, size özel tasarlanmış şeffaf plaklar sayesinde dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodonti tekniğidir.

Telsiz ortodonti tedavisinin sıklıkla tercih edilme nedeni, dişlerde yaşanan çapraşıklığı düzeltirken tedavi olduğunuzun anlaşılmamasıdır. Tedavi süreciniz boyunca şeffaf plakları çevrenizden kimse fark etmez.

Hastaların sosyal hayatlarını hiçbir şekilde etkilemeyen şeffaf teller, kolaylıkla takılıp çıkartılabilen ergonomik şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Telsiz ortodonti ile hem estetik endişeler gideriliyor hem de konforlu bir tedavi süreci kazanılıyor.

Telsiz Ortodonti Nasıl Yapılıyor?

Telsiz ortodontide kullanılan şeffaf plakların amacı, hastaların dişlerini yavaş yavaş olması gereken konuma getirilmesini sağlamaktır. Telsiz ortodontinin tedavi süresi dişlerdeki çapraşıklığın derecesine göre değişebilmektedir. Hastalar, şeffaf plaklarını ortodontistlerinin belirlediği süre doğrultusunda titizlikle kullanmalıdır. Hasta, bir diğer ortodontist muayenesinde yeni plaklarını alıyor ve dişler bulunması gereken konuma diğer plağın şekline uygunlukla getiriliyor. Kullanılan her bir sonraki şeffaf plakla dişler, istenilen hali alıyor.

Telsiz ortodonti tedavisi hastalara herhangi bir problem oluşturmaz. Son derece basit ve kolay bir kullanım sunar. Ağızda, metal tel veya braket yoktur. Kullanımı çok rahattır. Gıdaları yerken, içerken, dişlerinizi fırçalarken veya diş ipi kullanırken kolaylıkla çıkartılabilirler.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle