Kalıcı Diş Beyazlatma

Kalıcı diş beyazlatma işlemi olarak bilinen bleaching, dişlere beyaz ve estetik bir görünüm kazandırmak için gereklidir.

Kalıcı Diş Beyazlatma - Ortonorm OrtodontiEstetik ve kozmetik tedavilerin içerisinde sıklıkla tercih edilen yöntem kalıcı diş beyazlatmadır. Kalıcı diş beyazlatmanın en büyük avantajı hızlı uygulanarak direkt sonuç alınabilir olmasıdır. Rengi koyulaşan, sarıya dönen dişlere porselen kaplama gibi işlemlerin yanı sıra kalıcı diş beyazlatma yöntemi uygulanabilir. Kalıcı diş beyazlatma işlemi beraberinde dişlerin tonu açılır.

Kalıcı diş beyazlatma nasıl yapılır?

Dişleri beyazlatmak için 2 farklı yöntem vardır. İlki, diş doktoru ile yapılan profesyonel beyazlatma yani ’Office Bleaching’ işlemidir. İkincisi ise evde diş hekiminizin yönlendirmesi ve önerileri doğrultusunda uygulanan ev tipi beyazlatma yani ’Home bleaching’ işlemidir.

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi şu şekilde uygulanır;

Diş üzerine uygulanan ağartıcı ilaç ile yapılır. Dişlerin üzerine lazer ışığı bir süre tutulur. Ancak, lazer ışığı dişi beyazlatmamaktadır. Yalnızca beyazlatma jelinin aktive olmasını sağlayarak gerekli kimyasal reaksiyona destek olur. İşlem, maksimum 1 saat sürer. Anında sonuç verse dahi istenilen beyazlığa ulaşması için birden fazla seans gerekebilir.

Ev tipi beyazlatma işlemi şu şekilde uygulanır;

Diş doktoru tarafından hastanın dişlerin ölçüsü alınır, dişlerin üzerine takılacak olan ince lastik kalıplar hazırlanır. Hasta, hazırlanmış olan özel kalıbın içine ilaç yerleştirir. Lastik kalıbı, beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6-8 saatlik zaman aralığında takması gerekir. Ev tipi beyazlatma 1 ya da 4 haftalık zaman aralığında tamamlanır.

Siz de diş renginizden memnun değilseniz, Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz ile iletişime geçebilir; diş beyazlatma uygulamaları ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle