İmplant Uygulaması

İmplant uygulaması, çiğneme, konuşma ya da estetik gibi birçok önemli fonksiyonun sağlanabilmesi için ideal bir dental tedavidir. Kişiye özel olarak üretilen implantlar, dişleriniz ve ağzınıza uygun şekilde tasarlandığından son derece doğal bir görünüme sahiptir.

Hangi durumlarda implant yapılır?

İmplant Uygulaması - Ortonorm OrtodontiFonksiyonel ve estetik sorun yaşayan kişilere uygulanır. Diş kayıpları, ağzın kapanışının da değişmesine neden olduğundan zamanla çene ekleminde sorunlara sebebiyet verir. Eksik diş nedeniyle zamanla çene kemiğinde erimeler başlar. Diş çekildikten sonra yapılan implant uygulamaları çenedeki erimeyi azaltır.

İmplant yerleştirilirken acı hissedilir mi?

Hekiminizin uygun gördüğü anestezi yöntemlerinin uygulanması ile herhangi bir acı hissetmezsiniz. Implant’ın uygulandığı akşam hissedilecek ağrı, ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir.

İmplantlar yerleştirildikten sonra protezler ne zaman takılır?

İmplant’ların kemik ile tam birleşmesini sağlamak adına iyileşme dönemi olan ilk 3 ve 6 ay aralığında implant üstüne gelen yüklerin minimum seviyeye indirgenmesi gerekir. Diş hekimi iyileşme süresinde sizin için uygun bir geçici protez yaparak dişlerinizin fonksiyonunu geri kazandırır.

İmplant fiyatları ne kadardır?

İmplant markalarının, implant diş fiyatları üzerinde büyük etkisi vardır ve implant fiyatları kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çünkü her hastanın tedavisi birbirinden farklıdır.

Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçerek implant uygulamaları ve implant fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle