Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

En güzel, en içten gülüşler ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak elbette ki her yaştan insan için son derece önem arz eden detaylardandır. "Vücudun gelişim yapısı belirli bir yaşa gelindiği noktada durur…" fikri, gelişen teknolojik donanımlarla ortodonti tedavisi için artık geçerli bir durum değildir. Ortodonti ve buna bağlı olarak geliştirilen her türlü tedavi seçeneği birçoğumuz için hayat kurtarıcı olmuştur. 

Ortodonti, önceleri her ne kadar küçükler ya da ergenlik dönemindeki gençler için uygulanan bir tedavi yöntemi gibi görünse de gelişen teknolojik detaylandırmalarla bu görüş artık yıkılmıştır. Belki de birçoğunuz imkânsızlıklar yüzünden ortodonti tedavinizi ertelediniz. Fakat üzülmeyin, geç kalmadınız. Çocukluk döneminde ya da ergenlik döneminde yarım kalmış ortodonti tedavinizin de devamını sağlayabilirsiniz. Artık konuşurken ya da gülerken ağzınızı kapatmanıza gerek yok. 

Gülüşlerinizi Özgür Bırakma Vakti!

Yetişkinlerde Ortodonti tedavisinde gelinen son nokta, yetişkinler için de mükemmel sonuçları beraberinde getirmektedir. Günden güne gelişen ve yaygınlaşan ortodonti tedavi seçenekleriyle artık her yaştan insanımız ortodonti tedavi ile mutlu gülüşlere ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmaktadır. Gerçekleştirilen yetişkinlerde ortodonti tedavi, ağzın içindeki genel diş çapraşıklıkları, çene yapısındaki bozuklukları gidermeye yardımcı olur. 

Yetişkinlerde Ortodonti tedavisi aracılığıyla, dişlerin çene kemiği içindeki hareketi sağlanır. Böylelikle dişlerin kesme veya kaplama gibi alternatifler olmadan düzenlenmesi sağlanmaktadır. Gelişim süreciniz ve yaşınıza paralel olarak günden güne değişen ve olumsuzluklarla şekillenen diş eti çekilmeleri ve kemik üzerindeki kayıplardan dolayı süregelen bozulmaların da önüne geçebilirsiniz. Yetişkinler için ortodonti tedavi, artık fazlasıyla tercih edilen seçenekler arasındadır. Yeter ki dişleriniz sağlıklı olsun. Her yaşta olumsuzluklar giderilebilir. Sizler de bu mutlu gülüşlerin hakkını verebilirsiniz. 

Yetişkinlerde ortodonti tedavisinde dişlerinize hafif kuvvetler uygulanarak düzelmeler sağlanıyor. "Kilitli Braket" ya da "Kapalı Braketler" kullanılarak dokularda zarar en aza indiriliyor hatta olmuyor. Gülüşlerini daha da özgür kılmak isteyen, sosyal ya da iş çevresinde sıkılmadan konuşmak isteyen hastalar için hekimlerin uygun gördüğü noktada "Lingual Ortodonti Tedavisi" denilen görünmeyen braketler, invisialign telsiz ortodonti tedavisi uygulanabilir. 


Ortodonti Nedir?Ortodonti Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Ortodonti Acil Durumları Nelerdir?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle