Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif diş tedavisi ya da estetik diş hekimliği alanı, bireylerin ağız sağlığına odaklanarak estetik bir görünüm kazandırılmasına olanak sağlar. Restoratif diş tedavisi; diş çürüklerinden aşınmış dişlere, koyu renk dişlerden hassas dişlere; aralıklı dişlerden kırık dişlere kadar birçok problemin giderilmesinde önemli bir alandır. Tüm bu ağız problemlerinin tedavisinde inley dolgu, onley dolgu, diş beyazlatma, lamina işlemi ve lazer gibi tekniklerden yararlanılır.

Restoratif Diş Tedavisi - Ortonorm Ortodonti Tedavi MerkeziRestoratif diş tedavileri, dişlerin mine ve dentin kısımlarını ilgilendiren konularını kapsamaktadır. Çürük dişin problemli kısımlarının temizlenmesi sonrasında geriye kalan sağlam dokunun üzerine doğal diş ile uyumlu dolgu maddelerinin restoresi yapılır.

Restoratif Diş Tedavisinde Estetik Dolgu

Dişe direkt olarak uygulanabilen kompozit dolgular, dişte az oranda madde kaybına yol açar. Diş renginde olduğu için son derece doğal bir görünüme sahiptir. Kırık dişlerin tedavisinde rahatlıkla tercih edilir.

Restoratif Diş Tedavisinde İnlay Dolgu-Onlay Dolgu

Inlay ve onlay dolgu üstün estetik özelliklere sahiptirler. Porselen ve kompozitten üretilirler. Derin çürüklerde, kanal tedavisi uygulanmış dişlerde tercih edilir. Kompozit dolgularda kimi zaman aşınma ve kenar renklenmeleri oluşabilir; ancak porselen dolgularda bu durum yaşanmaz.

Restoratif diş tedavileri için Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz ile iletişime geçebilir, Med. Dent. Benan Oğuz’unücretsiz muayene avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Invisalign - Telsiz Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Renkli Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Temizleme Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Invisalign Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...İmpant Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Gece Plağı Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Zirkonyum Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Ortodonti Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle