Ortodontik Bozuklukların Nedenleri

Çocukluk dönemi dâhilinde süt dişlerinde beliren çürükler tedavi edilmezse gelecekte çeşitli problemlere sebebiyet verebilmektedir. Süt dişlerinde meydana gelen çürükler ya da erken süt dişi kayıpları diğer dişlerin yapısını da bozarak çapraşıklıklara yol açmaktadır. Süt dişlerinin sağlıklı şekilde ağızda kalmaları büyük önem arz eder. Çocukluk döneminde henüz erken mantığı yanlıştır. Diş hekimi ile sürekli etkileşim halinde olunmalıdır. 

Ortonorm Ortodonti - Ortodontik Bozuklukların NedenleriGenetik faktörlerin de ortodontik bozukluklardaetkisi olduğunu bilmenizde yarar vardır. Kalıtımsal anlamda yaşanan diş eksiklikleri ve çenenin dar yapılı olması çocuğa kalıtımsal olarak geçer. 

Alakasız gibi düşünülse de kulak-burun-boğazproblemlerinin de ortodontik bozukluklara direk etki ettiği görülmektedir. Solunumun sürekli ağızdan gerçekleştirilmesi, kronik bademcik iltihapları ve geniz eti gibi problemlerin büyük ölçüde etkisi bulunmaktadır. Erken tanı,yaşanabilecek her türlü problemin önüne geçer. KBB uzmanı ve ortodontist desteğiyle tedavi sürecinizi en kaliteli bir şekilde sürdürebilmeniz mümkündür. 

Gerek bebeklik gerekse de çocukluk döneminden beri süregelen alışkanlıklardan olan parmak emme, emzik ya da biberonu bırakamama, kalem ya da farklı nesneleri ısırma gibi detaylar da yine ortodontik bozukluklara neden olan detaylar arasındadır. 

Ortodontik tedavi yaşanılan bu problemler dâhilinde büyük önem kazanmaktadır. Tüm bu nedenler beraberinde diş sağlığınız ve kendi mutluluğunuz için ortodonti tedavisi sizi bekliyor. Ortodontik tedavininyaşı yoktur. Ortodontik tedavi, bireyin her yaş döneminde rahatlıkla, titizlikle ve büyük bir disiplinle uygulandığı takdirde başarılı sonuçlar getirecektir. 

Ortodonti Nedir?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle