Ortodonti Tedavisinin Zorlukları Var Mıdır?

Ortonorm Ortodonti - Ortodonti Tedavisinin Zorlukları Var Mıdır?

Kaliteli ve isteklerinize en iyi yanıt verebilen bir hekim seçimi sonrasında başlanılan 
ortodonti tedavisi,dişlerin iyileştirme seyri sürecinde hastaların zaman zaman sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Ağzınızda var olan metal braket, apareylere ilk başta alışmanız zor olabilir. Her birey için bu durum farklılık gösterebilmektedir. Çünkü herkesin bünyesi birbirinden farklıdır. 

Metallerin ağız dokusuna alışması zaman alabilir. Bu durum ortodonti tedavinizin yolunda gitmediğini göstermez. Alışma sürecinden sonra mutlaka sıkıntı kalmayacaktır. Ortodonti tedavisinde kullanılanbraket, benzeri apareyler, bilindiği gibi dişten çıkıp düşmemesi için dişlere iyice yapıştırılıyor. Yapıştırılanapareyler, ortodonti tedavinizin son zamanında belirli bir kuvvet uygulanmasıyla kolaylıkla sökülebiliyor. Dolayısıyla braketleri her türlü şiddetli durumdan korumak gerekir. 

Beslenme sırasında braketlerinizi sıkıntıya sokabilecek sertlikteki gıdalar, yapışkan madde içeren gıdalar tüketmeniz zararlı olabilir. Tüm bunların tüketilmesiyle braketlerinizde çıkma ve kopma gibi sıkıntılar görülebilir. Bu da ortodonti tedavinizin, iyileşme sürecinizin uzamasına neden olur. 

Ortodonti tedavisi süresince ağız bakımınız,  hijyeniniz son derece önemlidir. Hekiminizin ortodonti tedavinize uygun olarak önerebileceği ve braketlerinizin gerekli hijyenini sağlayan fırçalara alışmada zorlanabilirsiniz. Ağız içi temizliğine özenmelisiniz. Ağzınızda yer alan, sıkışan tüm gıdalar dişlerinizin çürümesine yol açabilir. 

SGK, Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle