Invisalign Tedavisi (Telsiz Tedavi) Nedir?

Invisalign Tedavisini (Telsiz tedavi), ortodonti tedavilerinde gelinen son teknolojik nokta diye adlandırabiliriz. Invisalign Tedavisi, size özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklardan oluşan ve yine aynı şekilde dişlerinizin genel yapısını düzeltmek için yapılan telsiz bir ortodonti tedavisi tekniğidir.Ortodonti tedavisinde neden bu tekniği tercih etmeliyim? 
Bu tekniğin en cezbedici yanı, diş yapınızdaki bozuklukların düzeltilirken ve kimi zaman uzun süren tedavi sürecinde sizi sıkan tel yapısının görünmemesidir.

Diş teli olmadan dişlerim nasıl düzelecek? 
Hekiminizin belirlediği tedavi yöntemine göre ve saptanan diş bozukluklarına istinaden hareket ettirilmesi gereken dişler netleştirilerek hızlı bir şekilde bunlara uygun plaklar geliştirilir. Tabi öncelikli olarak hekiminiz tarafından diş ölçüleriniz alınır, 3 boyutlu tarama sistemleriyle diş ölçüleriniz bilgisayar ortamına aktarılır. Geliştirilen her bir plak belirli mm’lik oranlarla hareket yaratmaktadır. Bu plaklar, hekiminizin belirlediği gün sayısına kadar dişlerinizde kalır, sonrasında çıkartılır ve yeni plaklara geçilir.

Kimlere Invisalign Tedavisi (Telsiz tedavi) uygulanabilir? 
Merak etmeyin her bir yaş grubuna mensup kişilere bu teknik uygulanabilir. Çocuk, genç ve yaşlı olan herkeste bu seçenek düşünülebilir. Uygunluğunuza mutlaka hekiminiz karar vermelidir. Çünkü diş çekimi yapılması gereken ortodontik tedavilerde, bu teknik uygulanmayabiliyor.

Invisalign Tedavisi sürecinde avantajlarım neler olacaktır? 
Bir kere daha özgür gülümsüyorsunuz. Çünkü ağzınızda tel görünmüyor. Hiçbir olumsuzluk yaşamıyorsunuz. Yemek yediğiniz ve bir şey içtiğiniz zaman kolaylıkla plaklarınızı çıkartabilirsiniz. Tedavi sürecinde dişinizde metal tarzında bir ürün kullanılmadığı için diş etleriniz artık daha da rahat.

Plaklarımı nasıl korumalıyım? 
Soğuk ya da ılık türde içecekler içtiğiniz zaman bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak sıcak içecek tercihlerinizde plaklarınızın zarar görmemesi adına çıkartmanızı öneririz. Sigara içen ve plakları kullanan kişilerde belirli bir zaman sonra plaklar üzerinde sararmalar nüksedebilir. Kısa süre aralıklarıyla değişeceğinden ötürü bu da pek bir sorun teşkil etmeyecektir.

Invisalign Tedavisinde ağrı hisseder miyim ve nasıl alışacağım? 
Dişlerinizin uygun yöne gelebilmesi açısından ve hareket ettirilmesi amaçlandığından ötürü başlangıçta bir baskı hissetmeniz olasıdır. Ancak günden güne alışacağınızdan süpheniz olmasın.

Normal diş teli tedavisiyle kıyaslandığında tedavi sürecimde bir değişim olur mu? 
Her hastanın diş yapısı şüphesiz ki farklıdır. Bu sebeple de tedavi süreci de kişiye göre değişmektedir. Bu tedavi yöntemi hafif diş bozukluklarında daha çok tercih edildiği için telle yapılan yönteme göre daha kısa sürebilmektedir. Ama unutmayın, yine de kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Invisalign Tedavisinin sonuna geldim. Sonrasında ne yapacağım? 
Tüm ortodontik tedavilerde de mevcut olduğu gibi bu telsiz tedavi tekniğimizde de dişlerinizin arka taraflarına hem sabitleyici hem de oldukça ince bir tel yerleştirilir. Bu ince teller dışarıdan hiçbir şekilde görünmez. Yine gülüşlerinizi özgürce gerçekleştirebilirsiniz. Bu teknik tamamen diş yapınızın tekrardan bozulmaması için uygulanır.

Insivalign Tedavi ÜcretleriOrtonorm Ortodonti Tedavi Merkezi

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle