Diş Teli Lekesi Nasıl Temizlenir?

Diş teli lekesi neden olur? sorusu ortodonti tedavisi gören hastaların şikayet ettiği temel problem...

Ortodonti tedavisi bitimine karar verildikten sonra diş teli çıkartılır. Diş telini çıkardıktan sonra eğer hasta tedavi esnasında gerekli önlemlere uyduysa ve yeterli fırçalamayı yaptıysa diş teli lekesi kalmayacaktır.

Diş Teli Temizliği - Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi Diş teli takılıyken dişler özenle fırçalanmadıysa etrafında biriken besinlerden dolayı diş teli lekesi oluşabilir. Diş teli takmadan önce nasıl ağız ve diş sağlığımıza özen gösteriyorsak aynı hassasiyeti diş teli varken de göstermek gerekiyor. Ortodonti tedavi süresince ağız içerisinde diş tellerine bağlı olarak gıda artıklarının kolaylıkla tutunabileceği yerler vardır.

Ağız ve diş bakımı
tam olarak yapılmadığı takdirde diş teli lekesi oluşumu kaçınılmaz olur. Gerekli hijyen sağlanmadığında diş taşları meydana gelebilir, diş ve diş eti problemlerine davetiye çıkarır. Diş teli lekesi ortodontistiniz tarafından özel işlemlerle temizlenir. Diş teli lekesi oluşmaması için dişlerinizin bakımını nasıl yapmanız gerektiğini sizler için derledik.

Diş Teli Varken Dişler Nasıl Fırçalanır?

Ortodonti tedavisi süresince diş tellerine zarar vermemek için kesinlikle yumuşak uçlu, küçük başlıklı ve düz diş fırçaları tercih edilmelidir. Bu fırçaları ortodontistiniz size önerecektir. Arayüz fırçası adı verilen diş teli fırçası ise dişlerin arasını kolaylıkla temizlemek için kullanılır. Diş teli varken dişleri fırça dışında diğer destek ürünleriyle de temizlemek önemlidir. Diş macunu seçiminde mutlaka fluoridli olmasına özen gösterin. Diş teli takanlara özel tek ucu sertleştirilmiş diş iplerini deneyebilirsiniz.

Ortodonti tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz...

Ortodonti tedavisi hakkında aklınıza takılan soruları, ortodontistlerimize sorabilirsiniz...Ortodonti tedavisi gerekli olan hastalarımıza muayene öncesinde ortodontistimiz tarafından röntgen değerlendirmesi yapılabilmektedir...Ortodonti tedavi sürecinizde yaşayacağınız her türlü acil ortodonti durumları Whatsapp üzerinden bize ulaştırabilirsiniz...SGK, Ortodonti Tedavi’yi Karşılıyor Mu?Ortodonti Tedavisi Fiyatları Nedir?Ortodonti Tedavisi Gören Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle