Diş Beyazlatma

Özgürce gülümseyemeyenleri duyar gibiyiz. Dişlerinizden mi şikayetçisiniz? Dişlerim yeteri kadar parlak vebeyaz görünmüyor gibi cümlelerle yakınanları da işitiyoruz. Bu yazımızda sizlere küçük ama etkili dokunuşlarla diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğiz. 

Diş Beyazlatmak İçin ÖnerilerGeçmişten günümüze en bilinen ve fazlasıyla popüler bir teknik olan karbonatla diş beyazlatma tekniği bilinen en doğal seçeneklerdendir. Karbonat, yalnızca dişleribeyazlatmakla kalmıyor, ağızdaki bakterileri de öldürerek plak tabakalarını temizlemeye destek oluyor. Her ne kadar fazlasıyla bilinmese de Gliserin maddesininantibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Sofra tuzunda da ağız içerisinde bulunan mikroorganizmaları yok edici bir güç bulunuyor. Kişiyi rahatsız eden plaklardan kurtulmak için çilek ve karbonat karışımını deneyebilirsiniz. Çilekte plak oluşumunu engelleyen malik asit bulunmaktadır. 

Her şeyde olduğu gibi bu maddelerde de sık kullanımlar dişlerin genel yapısına zarar verebilmektedir. Bu tekniği ayda 1 ya da 2 sefer uygulamanız yeterlidir. Çileği ikiye bölüp dişlerinizin üzerinde sürterek de beyazlatma işlemine destek olabilirsiniz. Bilinen diğer gıdaların da dişlerimize son derece faydası bulunuyor. Elma, diş yüzeyinde bulunan lekeleri gidermeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da antibakteriyel etkisi de bulunuyor. Böylelikle dişler eskisinden daha canlı ve beyaz görünüyor. 

Sert ve lifli yapısıyla dikkat çeken kerevizin de dişlere faydası bulunuyor. Yendiği zaman sert yapısından ötürü diş etlerine masaj yapıyor ve plakların temizlenmesine fayda sağlıyor. Havucu bütün bir şekilde tüketmek diş yüzeyinde biriken tabakaların temizlenmesine destek olur. 

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle