Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?

Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu? - Ortonorm OrtodontiDevlet hastanesi diş teli takıyor mu? sorusunun yanıtına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Diş teli tedavisi dişlerdeki eğriliği, çapraşıklığı ve diğer tüm bozuklukları düzeltmeyi ve hastaya estetik bir gülüş kazandırmayı amaçlar. Dişler düzeldiğinde temizlemesi rahat olacağından ötürü dişlerde diş taşı eskisi gibi birikmeyecek ve diş çürüğü oluşma riski her geçen gün daha da azalacaktır.

Günümüzde ortodonti tedavisi gören hastaların % 90’lık oranından fazlası estetik amaçla diş teli taktırmaktadır. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı, 18 yaş üzeri hastaların diş teli tedavi ücretini karşılamamaktadır. Devlet, 18 yaşın altındaki hastaların diş teli fiyatını, tedavinin Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda yapılması koşuluyla karşılamaktadır. Tedavide kullanılan malzemeler hasta tarafından karşılanmaktadır. Devlet, diş teli fiyatının aslında sadece işçiliğini ödemektedir.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde diş teli tedavisine rağbet çok fazla olduğu için hastanelerde ciddi anlamda yığılma ve yoğunluklar oluşmaktadır. Sağlık Bakanlığı’na diş teli tedavisi için başvuran hastalara neredeyse en az 5 yıl sonraya randevu verilebilmektedir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezleri veya üniversite hastaneleri, karşılayamadıkları diş teli tedavileri için hastaları özel sağlık kuruluşlarına sevk edebilmektedirler.

Ağız ve diş sağlığı merkezlerinden ya da üniversite hastanelerinden sevk alan hastalar, özel sağlık kuruluşlarında tedavi edilebiliyorlar. Burada hatırlatılması gereken önemli bir nokta bulunuyor. İlgili sağlık kuruluşundan alınan sevk kağıdı, 6 ay içerisinde tedavi için tercih edilen ortodontiste teslim edilip protokol numarası alındığı zaman tedaviye başlanabiliyor.

Ortodonti uzmanı tarafından gerçekleştirilen diş teli tedavileri için hastalar ödemiş oldukları ücretin belirli bir kısmını daha sonra devletten alabileceklerdir. Tedavi sonunda hastayı sevk eden kuruma tekrar gidilip, tedavinin gerçekleştiğini gösterir belge ve fatura ile onaylatma işlemi atlanmamalıdır.

SGK yani devlet, sevk edilecek hekim "ortodonti uzmanı" olmazsa hastaya hiçbir şekilde geri ödeme yapmaz. Hekimin ortodontist olmasına ve fatura edilen ofise kayıtlı olması ayrıntısına dikkat edilmelidir.

Sevk süreci ve detaylı bilgi için 0 216 411 51 75 no’lu telefondan Ortonorm Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign - Telsiz Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Renkli Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Beyazlatma Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Temizleme Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Invisalign Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...İmplant Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Gece Plağı Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Zirkonyum Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle