Çocuklarda Ortodonti Tedavisi

Bir anne ve babanın istediği ne olabilir ki sizce? Şüphesiz ki çocuklarının yüzünde beliren içten ve huzurlu bir gülümseme… Her ebeveyn için evlatlarının bu gülüşleri tarifsiz bir mutluluktur. Bu gülümsemeyi daha dasağlıklı ve mükemmel kılmaya ne dersiniz? 

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi - Ortonorm OrtodontiErken dönemde gerçekleştirilen hekim ziyaretleri ile çocuğunuzun henüz süt dişlerinin takibinde bile gelecekte yaşanabilecek birçok problemin önüne geçebilirsiniz. Diş hekimi, çocuğunuzun genel diş veçene yapısının gerekli kontrollerini gerçekleştirir. Unutmayın… 

Erken çocukluk dönemi diş kontrolleri için en uygun zaman dilimidir! Çocuğunuz, siz, seçtiğiniz diş hekiminiz ya da ortodontistiniz artık kocaman bir ailesiniz. Ortodontik kontroller ile çocuğunuzun ağız yapısını garanti altına alırsınız. Gelecek süreçte sergileyeceği her bir içten gülümsemenin mimarı olabilirsiniz. Çocuğunuza diş hekiminizin desteğiyle sıralanmış, kusursuz görünen inci gibi dişler ve kaliteli görünen çene yapısı sağlamanın tarifsiz mutluluğunu yaşayın. 

Çocuğunuzun gülüşleri özgür kalsın. Çocuğunuz eğer erken dönemde hekim kontörlü olmadıysa önerilen yaş, 7’dir. Yani 7 yaşını tamamlayan her çocuk ortodontik kontrolden geçebilir. Ortodontistiniz tarafından erken belirlenen bozukluklar tedavi sürecinizi daha sağlıklı kılar. Hız kazanmanıza yardımcı olur. Bazı durumlarda dişler düzgün görünse dahi hekiminiz tarafından fark edilen gizli durumlar saptanabilir. Acil tedavi gerektiren nedenler olmayabilir. 

Zamana yayılması gereken tedavi seçeneklerinden haberdar edilebilirsiniz. Elbette ki bunlar istisnai durumlardır. Acil ya da erken tedavi gerektiren durumlarda ortodontistiniz sizi en kaliteli şekilde yönlendirecektir. Böylelikle yaşanabilecek ciddi diş ya da çene yapısı problemlerinin önüne geçilebilir.Ortodonti ile çocuğunuzun sahip olduğu ve gelişim aşamasında olan genç kemik yapısına rehberlik edilebilir, mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Çocuklarınızı gözlemleyin! 

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi - Ortonorm Ortodonti

  • Parmak emme alışkanlığı yaşıyorsa,
  • Süregelen diş gıcırdatmaları, yanak ya da dudak kısımlarını ısırma varsa,
  • Alt diş-üst diş yapısı dikkate alındığında kapanış bozuklukları hissediyorsanız,
  • Çene yapısında görünüm bozukluğu(önde-geride) varsa, Mutlaka birortodontist ile iletişime geçin.Küçük yaşlarda garanti altına alınan sıcak ve özgüven dolu gülümsemeler ile çocuğunuza ömürlük yatırım yapmış olacaksınız! Başta da belirttiğimiz gibi ebeveynler için evlatlarının içten gülümsemesinden önemli bir şey yoktur. 

Önceki yıllara göre değişen, gelişen ve şekillenen ortodontik tedaviler için her türlü kolaylıklar hastalar için düşünülmüştür. Artık bütçe konusunda da oldukça dost detaylandırmalar vardır. 

Çocuk Ortodonti Tedavisi Nedir?İlk Diş Muayenesi Ne Zaman Olmalıdır?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle