Ortodonti, önceleri her ne kadar çocuklar veya ergenlik dönemindeki gençlere özel bir tedavi seçeneği gibi görünse de bu görüş, gelişen teknolojik ilerlemeler sayesinde günümüzde tamamıyla değişmiştir.


Yetişkinlerin birçoğu imkansızlıklar yüzünden ortodonti tedavilerini aksatmak zorunda kalmış olabilir. Ortodonti tedavisine geç kalmadığınızı belirtmekte yarar vardır. Çocukluk döneminde ya da ergenlik döneminde yarım kalmış ortodonti tedavinizin de devamını gönül rahatlığıyla sağlayabilirsiniz. ’Yetişkin Ortodonti Tedavisi’ sayesinde özgür ve sağlıklı gülüşler artık mümkün… Konuşurken ya da gülerken utanarak ağzınızı kapatmanıza gerek yok.

Yetişkinlerde ortodonti tedavi, ağzın içindeki genel diş çapraşıklıkları, çene yapısındaki bozuklukları gidermeye destek olur.

Yetişkinlerde ortodonti tedavisinde dişlere hafif düzeyde kuvvetler uygulanarak düzelmeler sağlanıyor. "Kilitli Braket" ya da "Kapalı Braketler" tercih edilerek dokularda yaşanan zararlar en aza indiriliyor.

Sosyal hayatlarında sıkılmadan konuşmak isteyen hastalar için hekimlerin uygun gördüğü noktada "Lingual Ortodonti Tedavisi" denilen görünmeyen braketler, “Invisalign Telsiz Ortodonti Tedavisi” uygulanabilir.

Yetişkin Ortodonti fiyatlarına pek çok detay etki eder. Yetişkin ortodonti tedavisinde kullanılan malzemelerin kaliteleri son derece önemlidir. Yetişkin ortodonti tedavisinde kullanılacak olan her türlü malzeme diş teli fiyatını doğrudan etkiler. Yetişkin ortodonti tedavi fiyatını dikkate alırken bu ayrıntılar atlanmamalıdır. Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yetişkin diş teli fiyatları ve yetişkin ortodonti tedavi ücretleri şu şekildedir;

Metal Braketler - 1500- 2500 $,
Seramik Braketler - 1650- 2500 $,
Safir (Ice) Braketler - 1850-3000 $,
Invisalign Braketler - 2000- 3000 $,
Damon (Kapaklı) Metal Braket - 2000-3000 $,
Damon (Kapaklı) Şeffaf Braket - 2250- 3500 $,
Lingual Braket - 3000-5000 $ şeklindedir.

Düşen ya da kırılan apareyler için herhangi bir ekstra ücret talep edilmemektedir. Tedavi sonrası hastaya verilen koruyucular, kontrol randevuları ve alınan tüm önlemler ücrete dâhildir. Yetişkin ortodonti tedavi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için dilerseniz;

İLETİŞİM FORMU ile bilgilerinizi iletebilir, dilerseniz de İLETİŞİM BİLGİLERİ üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim