Ortodonti Tedavisinde Lastik Ne İşe Yarar?

Ortonorm OrtodontiOrtodonti tedavisinde lastik kullanımının temel amacı, tedavi sonrasında dişlerin daha rahat kullanılmasını sağlamaktır. Ortodonti tedavisinde kullanılan lastik sayesinde alt ve üst çenenin birbiri ile uyumu ve her iki çenede yer alan dişlerin konumu korunmuş olur. Kısacası dişlerin tedavi sürecindeki durumunun sürekliliği sağlanır.

Ortodonti tedavisi, braketlerin takılı olduğu süreç boyunca sürekli ortodontist kontrolünde ilerler. Lastiklerin kullanılmasıyla beraber hasta kontrolünde ilerlemeye davam eder. Lastikler, hasta tarafından takılıp çıkartılan destek materyallerdir. Lastiklerin özenli şekilde takılması gerekmektedir. Takılmadığı takdirde dişler, eski halini alır. Hastaların diş lastiklerini takmaları tedavinin genel başarısını etkiler. Bir örnek verecek olursak; hastamızın 1,5 senede tamamlanmasını planladığımız ortodonti tedavisi, lastiklerin düzenli kullanılmamasından dolayı 2 seneye uzayabilir.

Diş teli elastikleri rahatlıkla çıkarılıp takıldığı için tedavi sürecinde özverili olmak önemlidir. Diş elastikleri, çıkarılmamalı ve ortodontistin uygun gördüğü saat diliminde mutlaka takılmalıdır.

Ortodonti tedavisinde lastik hakkında daha detaylı bilgi almak için Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Invisalign - Telsiz Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Renkli Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Temizleme Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Invisalign Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...İmpant Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Gece Plağı Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Zirkonyum Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Ortodonti Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim