Lingual Ortodontide Temizlik Nasıl Yapılmalı?Braketler, teller ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan materyaller dişleri temizleme işlemini zorlaştırır. Diğer ortodontik tedavi hastalıkları ile karşılaştırıldığında lingual teknik ile tedavi gören kişilerin diş temizliği konusunda daha fazla zaman geçirmeleri gerekmektedir.

Yiyecek artıkları ve bakteri plağı dişler üzerinde, özellikler braket, bant ve tellerin çevresinde birikerek diş çürüklerine ve diş eti hastalıklarına sebep olabilirler. Böyle bir durumun oluşmasını engellemek için dişlerin temizlenmesi çok önemlidir.

Lingual ortodonti temizliğinde birden fazla temizleme aletine ihtiyacınız olabilir. Düzenli olarak ağız bakımı yapmamış kişilerde düzenli bakıma geçildiği zaman doğru olarak diş fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya başlandığında, ilk zamanlarda diş etinde hassasiyet ve kanama meydana gelecektir. Birkaç gün dikkatli bakımdan sonra diş etlerinde ki kanama sona erer ve iyileşmeye başlar. Ortodontik tedavi süresince ağız bakımı için ilave zaman, hassasiyet ve titizlik gerekmektedir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti Tedavisinde Yaş Sınırı Var mıdır?

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim