Lingual Ortodonti Tedavisini Türkiye’ye İlk Getiren Ortonorm Ortodonti Merkezi

Etkileyici gülüşler ve düzgün dişlere sahip olma arzusu, kişileri ortodontiste yönlendiren önemli etkilerden olmuştur. Ortodontiste başvuran pek çok kişi, ortodonti tedavisi süresince kullanılması gereken apareylerin estetik görünümü dolayısıyla takılmasını istememektedir. 

Son yıllarda ortodonti alanında hız kazanan teknolojik gelişmeler, ortodontistlerin dişlerde fark edilemeyecek yöntemlerin geliştirilmesini sağlayarak bu yöntemlerin kullanılmasına olanak vermiştir. Geliştirilen teknikler beraberinde, estetik ortodontinin de temelleri atılmıştır. 

Lingual Ortodonti - Ortonorm Ortodonti MerkeziOrtonorm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğiolarak Türkiye’ye ilk olarak "Lingual Ortodonti" tedavisini getirerek hastaların dilediği estetik kaygıyı ortadan kaldırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Hastalarımıza, dişlerin arka yüzeylerine yerleştirilen görünmez diş telleri adını verdiğimizi "Lingual Ortodonti" tedavisini uyguluyoruz. Bu tedaviyi, kişiye özel tasarımlarla geliştirilenbraket ve ark telleri desteğiyle gerçekleştiriyoruz. 

Lingual ortodonti tedavisi sayesinde dışarıdan telleriniz fark edilmemekte ve hiçbir şekilde konuşma güçlüğü çekmemektesiniz. Lingual ortodonti tedavisi süresince dişlerinizin gelişimini en kaliteli seviyede gözlemleyebilir, kusursuz gülümsemelerinizin tadını çıkartabilirsiniz. 

Lingual ortodonti tedavisinde "Konvansiyonal" ve "kişiye özel teknikler" olmak üzere iki ayrı metot dikkati çekmektedir. Bu iki metot içerisinden fazlasıyla "kişiye özel teknikler" tercih edilir. Konvansiyonal tekniği çok fazla tercih edilmemektedir. 

Lingual ortodonti tedavisinin klasik ortodonti tedavisine oranla en belirgin farkı, dişlerin ön yüzeyi ve dudak arası kısmına değil, arka iç kısımlarına takılmasıdır. 

Dişlerinizden alınan ölçülerle alçı modelin üzerinde dişlerin arka kısımlarına braketlerin yapıştırılması işlemi gerçekleştirilir. Tüm işlem süreçleri bilgisayar desteğiyle sağlanır. 

Lingual ortodonti tedavisinde CAD/CAM sistemi sayesinde hastaya özel tasarlanan ve birebir hastanın dişleriyle uyumlu olan altın alaşımlı braketler üretilmektedir. 

Lingual Ortodonti Kimlere Uygulanabilir?
Çocuklarda lingual ortodonti tedavisini tercih etmemekteyiz. Çocuklarda diş sürmeleri devam ettiği içinbraketleri yapıştırma işlemi sorun yaratabilmektedir. Lingual ortodonti, gelişimini tamamlayan gençlerde ve çoğunlukla yetişkin hastalarda uygulanan bir tekniktir. 

Birçok hasta, lingual ortodontinin normal ortodontiye oranla tedavi sürecini merak etmektedir. Lingual ortodontinin tedavi süresi, normal tedaviyle aynı orandadır. Bazı vakalarda daha da kısa sürdüğü gözlemlenmiştir. 

Tedavi süresince ağzınızın ve dişlerinizin genel hijyenine son derece dikkat edilmelidir. Ortodontistiniztarafından önerilen braketlerinize özel fırçaları kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

Lingual ortodonti tedavisi ve yöntemleri için sizler de Ortonorm ailesi ile iletişime geçebilir, tedavinize en kaliteli desteği sağlayabilirsiniz. 


Lingual Ortodonti Planlaması Nasıl Yapılır?Ortodonti Nedir?

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim