Lingual Ortodonti, Görünmeyen Diş Telleri

Lingual Ortodonti Tedavisi
Lingual Ortodonti Tedavisi, dişlerin çapraşık ve bozukluklarının giderilebilmesi için dişlerin iç kısımlarına uygulanan teller ile gerçekleştirilmektedir. 
Lingual Ortodonti, Görünmeyen Diş TelleriÖncelerde, normal ortodonti tedavisi için kullanılanbraketler, dişlerin iç kısımlarına takılarak gerçekleştiriliyordu. Ortodonti alanındaki gelişmeler beraberinde lingual ortodonti için özel üretilen braketler kişiye özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 

Diş teli takmaya karar vermede zorlanan pek çok hastanın bu sürecine son derece hız katan lingual braketler, tedavinizin kimsenin anlamasına izin vermiyor. 

Günümüzde görünmeyen diş telleri olarak bilinen lingual tedavi tekniğinde, braketleriniz diğer insanlar tarafından fark edilmemektedir. İç yüzeylere yapıştırıldığından dolayı tüm bozukluklar giderilirken dişlerin doğal görünümü bozulmayacağından özgürce gülümseyebilirsiniz. 

Görünmeyen diş telleri sayesinde bugüne kadar çeşitli sorunlardan dolayı tel takamayan ve diş çapraşıklıkları yaşayan hastalar için son derece rahat bir tedavi süreci sağlanabiliyor. 

Lingual braketler her yaştaki hasta için uygundur. Unutulmaması gereken en önemli detay, diş ve diş etlerinin son derece sağlıklı olması gerektiğidir. 

Lingual ortodonti tedavi sürecine başlandığında alışana kadar belirli bir süre geçmelidir. Tellerle uyum sağlandığı andan itibaren herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. 

Görünmeyen diş telleri konuşma esnasında sorun yaratmaz. Klasik ortodonti tedavisine göre temizlenme işlemleri de son derece kolay gerçekleşir. Tedavi sırasında kullanılan braket ve tel gibi apareyler CAD/CAMteknolojisiyle üretilerek kaliteli bir tedavi planıyla hastaya uygulanmaktadır. 

Lingual ortodonti ve görünmeyen diş telleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Ortonorm Ortodonti Tedavi Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Diş Teli Lingual Ortodonti Planlaması Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız!

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim