Gece Plağı Fiyatları 2017

Halk arasında diş gıcırdatma veya diş sıkma olarak bilinen bruksizm, bilinçsiz şekilde güçlü çene hareketlerinin sebep olduğu çeneleri sıkarak dişleri gıcırdatma olayıdır. Genellikle uyku halinde meydana gelmektedir. Stresli olan bireylerin çoğu hayatlarının belli dönemlerinde diş gıcırdatma olayını yaşayabilmektedirler.

Gece Plağı Fiyatları 2017 - Ortonorm Ortodonti Kişi, gece uyurken dişlerini gıcırdattığı için yaşadığı problemi farkında olmayabilir. Bruksizm’in pek çok farklı sebebi olabilir. Stres, bu faktörlerin başında gelmektedir. Stres belirtileri, öncelikli olarak ağız dokularında kendisini belli eder. Dişte kapanış bozukluğu olması, eksik diş yapısı, yanlış çiğnemeden kaynaklanan alışkanlıklar ve darbe gibi problemlerden dolayı bruksizm yaşanabilmektedir.

Bruksizm kaynaklı sorunlarda en etkili yöntemlerinden olan gece plağı, son dönemlerin fazlasıyla tercih edilen tedavileri arasında yer almaktadır. Diş sıkma alışkanlığının önüne geçmek ve ağız içi dokuları korumak amacıyla gece plağı adı verilen protezi kullanmak önemlidir.

Gece plağı hastanın tercihine göre alt ya da üst çene dişlerine yerleştirilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Gece plağı sert ve yumuşak olarak iki çeşittir. Amaç, diş sıkma - gıcırdatma sırasında meydana gelen güçlü kuvveti en aza indirmek ve eşit kuvvet dağılımı sayesinde dişleri çevre dokulardaki olası hasarlardan korumaktır. Gece plağı şeffaftır, gün içinde de kullanılabilir ve dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmez.

2017 yılında gece plağı tedavisi için fiyatları, hastalar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor.

Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’mizde 2017 yılı gece plağı tedavi fiyatları 250 TL’den başlıyor. Fiyat, kullanılacak olan malzeme ve hastanın ağız durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. 2017 yılı tedavi fiyatları adına daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign - Telsiz Ortodonti Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Renkli Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Beyazlatma Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Temizleme Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Invisalign Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...İmplant Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Zirkonyum Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...Ortodonti Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız...SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu?Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu?Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim