Diş Ağrısını Geçirmeyen Garip Yöntemler


Dişimiz birden bire ağrırsa Diş Hekimi haricinde hemen hemen hiç kimse ne yapmamız gerektiği konusunda herhangi bir şey söyleyemez. Ancak konu ağrıyan dişimiz olunca ne yapmamamız gerektiği konusunda oldukça tecrübeli olduğumuz rahatlıkla söylenebilir.

İyi Düşün, İyi Olsun! (Olamadı tabii…)


Dişiniz ağrımaya başladığında dişiniz ağrımıyormuş gibi pozitif düşünerek diş ağrınızı yok etmeye lütfen ama lütfen kalkışmayın. Çünkü çürüyen ve iltihaplanan dişi pozitif düşünce bile eski haline döndüremez, bizden söylemesi…

“Belki” Yürürsem Geçer! (Geçti mi? Tabii ki HAYIR!)


Geceleri uyurgezer gibi odadan odaya dolaşmanızın size pek bir yararı olmuyor. Diş ağrınız geçmediği gibi sadece olan yorulan ayaklarınıza oluyor, sonra demedi demeyin!

Çivi Çiviyi Söker! (SÖ-KE-ME-Dİ)


Aşkta çivi çiviyi söker, evet, biliyoruz. Ancak çivi çiviyi söker diye de çenenize yumruk atmaya kalkışmayın. Acınıza acı katmaya ne gerek var?

Serinletsem Geçer mi? (Geç-mez!)


Ağrıyan dişinize sakın buz tutmaya kalkışmayın. Hele hele buzluğu açıp kafanızı içerisine hiç sokmaya kalkışmayın yani gerek yok. Her ne kadar dişi ağrıyan insanların favori yöntemi olsa da kesinlikle işe yaramadığının altını çizmeliyiz.

Diş Ağrısı Bahane Rakı Şahane (O-la-ma-dı)


Pamuğa rakı döküp dişlerinizi sarhoş etmenin ne anlamı var? Rakının balıkla beraber şahane olduğunu unuttunuz galiba…

Dans Etmek İyi Gelir mi? (Gel-mez!)


Lütfen durduğunuz yerde apaçi dansları yapmaya başlamayın lütfen. Bu dişinizin ağrısını geçirmeye yardımcı olmadığı gibi etrafınızdakilere sadece rahatsızlık vermekle kalacaksınızdır.

Diş Hekiminiz Derdinize Deva Olacaktır! (Tabii çok geç değilse…)Henüz geç değil, hemen diş doktorunuzdan randevu alın. Kafanız rahatlasın, dişiniz ağrımasın…

Ortonorm Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği iletişim Bilgilerimiz: 0216 411 51 75 

Randevunuzu hemen alabilirsiniz.  

Online randevu formu için tıklayınız: İletişim Formu

Formu doldurun.
Biz sizi arayalım.

Randevu Al
HIZLI RANDEVU
Diş Röntgeni veya Diş Fotoğrafı Gönderin!Anlaşmalı KurumlarWhatsapp İletişim